II. liga: Astra „B“ vstoupila do nového ročníku vítězně

V neděli 2. října se naše družstvo vydalo na první kolo druhé regionální ligy. V druholigově
vzdálených Benátkách nad Jizerou nás čekaly první dvě utkání v soutěži, která nově nebude
obsahovat závěrečné play off. Záležet tedy bude výhradně na výsledcích předvedených
v průběhu celoročních utkání. Od loňského roku jsme mírně obměnili mužskou část soupisky,
a tedy v sestavě bez omluvenek a absencí za Astru nastoupili: Vojtěch Havránek, Jan Jouda,
Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Zdeněk Sváta, Alžběta Kobyláková a Andrea Kobyláková.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK 1973 Benátky n/J „B” 5:3
Do utkání jsme vstoupili špatně. Lukáš nestačil v první dvouhře na Müllera (dva sety), a ani
Vojta si neporadil na druhé dvouhře se Sopkem (nicméně hrál na tři sety). Zdeněk
zachraňoval singlovou bilanci výhrou nad Ložkem, zvládl i těsnou koncovku druhého setu.
Stejně tak Andy vydřela třísetovou výhru nad Pokornou, čímž srovnala stav utkání na 2:2.
Další bod přinesla roky prověřená spolupráce Mňéři s Lukášem, kteří bez problémů porazili
Kadlece/Kupce ve druhém deblu. Vyrovnanější byl střet prvních deblů, kde Zdeněk
s Joudysem přehráli mladou agresivní dvojici Müller/Ložek. První dva sety vždy rozhodovala
koncovka, v třetím si naši vybudovaný náskok udrželi až do konce, a přiblížili nás tak
k vítězství. Rozhodný bod mohly přinést Andy s Bětkou, a to sice, k radosti všem, z dámské
čtyřhry. Bohužel v zápase o koncovkách proti dvojici Pokorná/Kramešová jsme odešli
poraženi, typickým skóre 20:22 ve třetím setu. Pátý a vítězný bod tak nakonec zajistili Joudys
s Bětkou v mixu, kde jsme v bod věřili. Své soupeře Kupce/Kramešovou porazili
přesvědčivým výkonem.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Hamr Praha „B“ 5:3
Hamerský tým pro letošek posílil mužskou část týmu, ale oslabil tu ženskou. Spoléhali jsme
tak zejména na body od hezčí části našeho družstva. První zápasy byly ihned ve znamení
třísetových bojů. Z nich jsme získali jeden bod my a jeden soupeř – Lukáš udolal tradičního
soka Skláře, a jako obvykle se jednalo o fyzicky náročný zápas. Vojta nezvládl souboj
s Rombaldem, spíše fyzicky než herně, kdy mu síly ubývaly rychleji než soupeři. Z duelu
singlových trojek vyšel lépe Hamr, když Zdeněk nedokázal vzdorovat kvalitní hře Macáka, a
prohrál ve dvou setech. Zároveň však pro nás uhrála bod Andy, ve snadném zápase
s Kyzlíkovou. Milým překvapením byl zisk bodu z druhé čtyřhry. Mňéřa s Lukášem se
postavili výkonnostně nevyrovnané dvojici Macák/Mutl, a v koncovkách obou setů měli
pevnější nervy a přesnější ruku. Snadnější výhru jsme očekávali v mixu Joudise s Bětkou
proti Rombaldovi/Rombaldové, avšak houževnatý soupeř dotáhl zápas až do třetího setu. Zde
ale naši potvrdili kvalitu a získali pro nás čtvrtý bod. Poslední výhru vydobyly Andy s Bětkou
v královské disciplíně. Proti Herčíkové/Kyzlíkové splnily roli favoritek, a stvrdily tak pro nás
výhru v utkání. Finální zápas Zdeňka s Joudysem proti Skláři/Kyzlíkovi dopadl rovněž
překvapivě – výhru bral po třech setech soupeř.

První kolo soutěže pro nás dopadlo dobře, brali jsme výhry nad týmy, které bychom porážet
měli. Nicméně zdá se, že konkurence se nám zvětšila, a uspět v novém ročníku nebude
snadné. Další kolo se odehraje koncem října v domácím prostředí haly na Astře.